Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowej Dębie

Procedury diagnostyczne w Poradni

Utworzono dnia 19.05.2020

PROCEDURY   DIAGNOSTYCZNE

W    SYSTEMIE   DIAGNOZY   STACJONARNEJ

obowiązujące w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowej Dębie

w okresie stanu epidemii

(uzgodniono z Państwową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Tarnobrzegu)

 

  1. Na wizytę do Poradni dziecko przychodzi z jednym opiekunem.
  2. Rodzic zostaje wpuszczany do pomieszczeń Poradni po uprzednim wykonaniu telefonu do sekretariatu przez rodzica i powiadamianiu, że oczekuje na wejście. Pracownik sekretariatu dezynfekuje ręce i poleca wykonanie tej czynności rodzicowi i dziecku.
  3. Przy wejściu do budynku Poradni każdy pracownik, rodzic/opiekun ma obowiązek zdezynfekować ręce oraz pomóc dziecku w dokładnym umyciu rąk zgodnie z instrukcją.
  4. Na terenie Poradni rodzic/opiekun przebywa w maseczce ochronnej i rękawiczkach jednorazowych, a dziecko w wieku od 4 r.ż w maseczce ochronnej.
  5. Po wejściu do gabinetu pracownik pedagogiczny może polecić dziecku dezynfekcję rąk.
  6. W czasie epidemii COVID-19 winda dla klientów Poradni jest nieczynna.
  7. Pracownik pedagogiczny przed bezpośrednią wizytą diagnostyczną poleca rodzicowi/opiekunowi prawnemu wypełnienie w specjalnie przygotowanym miejscu w poczekalni Poradni Ankietę Informacji Wstępnej w kierunku zakażenia SARS CoV-2. Po wypełnieniu ankiety rodzic/opiekun prawny wypełnia druk zgody na badanie (w załączniku). Pracownik jest zabezpieczony w maseczkę zakrywająca usta i nos albo w przyłbicę i maseczkę oraz jednorazowe rękawiczki. Przeprowadzenie ankiety przekraczać 10 minut.
  8. W przypadku stwierdzenia stwierdzenie ryzyka zakażenia wirusem SARS CoV-2 na podstawie informacji wynikających z Arkusza, pracownik zobowiązany jest poinformować o odmowie przeprowadzenia diagnozy, o cym informuje dyrektora.
  9. Wyznaczony Pracownik Poradni powiadamia o zaistniałej sytuacji telefonicznie Inspekcję Sanitarna i postępuję wg uzyskanych  informacji.
  10. Każdy kontakt osoby z zewnątrz w sekretariacie powinien odbywa się tylko w wyjątkowych przypadkach, w taki sposób, aby klient przebywał w odległości minimum 2 m od pracownika
  11. Rodzice oczekują na dziecko w poczekalni w wyznaczonym miejscu, lub poza nią na zewnątrz budynku. Odległość osób przebywających w poczekalni to minimum 2 m.
  12. Udział rodzica/opiekuna w diagnozie możliwy jest w wyjątkowych sytuacjach pod warunkiem, że Rodzic/opiekun znajduje się w odległości minimum 2 m diagnosty i dziecka (obowiązkowo w maseczce zakrywającej usta i nos).
  13. Zaleca się rodzicowi nie używanie telefonu komórkowego podczas przebywania na terenie Poradni.
  14. Kontakt rodzica z pracownikami wykonującymi diagnozę obejmuje przeprowadzenie wywiadu o sytuacji dziecka. Po zakończeniu diagnozy pracownik pedagogiczny udziela podstawowych informacji o wynikach badań, o możliwości kontaktu z Poradnią w razie konieczności udzielenia szerszej porady lub konsultacji oraz o formie dalszego postepowania w przypadku wydawania dokumentów dla dziecka/ucznia. Po wykonaniu tych czynności pracownik informuje rodzica, że powinien opuścić wraz z dzieckiem budynek. Następnie informuje o tym fakcie pracownika sekretariatu.

ZAŁĄCZNIKI:

Zgoda rodzica na badanie

Utworzono dnia 19.05.2020, 13:48

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 78

W poprzednim tygodniu: 157

W tym miesiącu: 491

W poprzednim miesiącu: 476

Wszystkich: 21944

ePUAP